Bir Karalama Denemesine Yanıt

mustafa lütfi kıyıcı

ulaş bardakçı ilanının taraf’ta yayınlanması eleştirileri üzerine

ulaş bardakçı’nın “37. yıl mezar başı anma toplantısına davet” başlıklı, “devrimci mücadele tarihimizin öncü savaşçılarından ulaş bardakçı” ibareleri taşıyan ve “kahrolsun darbeler ve darbeciler! yaşasın devrim ve sosyalizm!” sloganlarıyla noktalanan ilan metninin, hiçbir itiraza uğramadan ve hiçbir değişiklik önerilmeden taraf gazetesinde iki gün üst üste yayınlanması üzerine bazı eleştiriler yapılmaktadır.

bu eleştirileri, hazırlanan bu metni cumhuriyet, birgün, vatan ve taraf gazetelerinde yayınlatan olarak, cevap vermek ve arkadaşlara, abdestinden emin olanların hiç de dönek olmayacağı müjdesini vermek istiyorum. korkmayın! taraf gazetesinde bu ilanın yayınlanması hem onlar için hem bizim için bir kazançtır. diyalog önemlidir. bazı ilanların bilinen gazetelerce reddedildiğini unutmayın.

bir metni, içeriği değiştirilmemek kaydı ile yayınlanmasına olanak veren her yayın organı bir kürsü, bir kazanımdır. marks’ın yazılarının çoğu amerika‘nın muhafazakâr gazetelerinden new york tribune’de yayınlanmıştır. bundan da marks gocunmamıştır. marks da marks olmaktan çıkmamıştır.

kaldı ki ben şahsen çıktığından bugüne kadar taraf gazetesini, gazete portföyüme kattım ve keyifle okuyorum. eleştiren kişilere soruyorum; hangi gazete ile 4/4 lük hem fikiriz? hangi gazetede dağlıca olaylarını okuduk. faili meçhuller konusunda fırat’ın ötesine gitmeyi öneren bir gazete benim için okunmaya değerdir. sizi bilmem.

saroscu veya fethullahçı iddiasına ise, ekonomik sıkıntıları nedeniyle inanmam. aksinin ispatı gerekir.

bu arada 68’li olduğunu gelen yazılardan öğrendiğim ve ulaş konusunda duyarlılık gösterdiğini yazan rıza zelyut arkadaşı yazılarından takip edemedim ama önümüzde 31 mart kızıldere bilinçli katliamı var, 5/6 mayıs var, 1 haziran hüseyin cevahir‘in katli olayı var. bizde anma günü çok, sağolsun patronları. yazılarını bekliyoruz.

“Bir Karalama Denemesine Yanıt” için 2 yorum

 1. m. lütfi abi,

  yazdıklarına katılıyoruz. içerikten çok biçime takılmayı adet edinmiş olanlar hayatı ve mücadelenin rüzgarını çoktan kaçırmışlardır zaten. kaldı ki rıza zelyut gibiler, bu şekilde de değerlendirilemez bence. herkes sadece sözüyle değil, duruşuyla yargılanır. onlar mücadele değerlerinin kökten düşmanıdırlar. devlete yaranmayı varlık nedeni haline getirmiş olanlardır.

  rıza zelyut mu?

  o kim??!

  Beğen

 2. sevgili m. lütfi ağabey…
  bence amaç “taraf” değil.
  farklı amaçla yazıldığını sanıyorum. taraf’ın yaptığı haberler az buz değil.
  neden gocunduklarını biliyorum.
  siz de az çok bilirsiniz.
  yazınızı çok güzel buldum. yerinde ve tam da size yaraşır bir yazı. taşı gediğine koymuşsunuz.
  düzeysiz medya şaklabanlarına ders olacak düzeyde.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.