referanduma neden beyaz kart?

günlerdir kamuoyunu meşgul eden konular takip edildiğinde, referandumun ne kadar hayati bir öneme sahip olduğu görülecektir.

ergenekon delil klasörlerine bakıldığında içinde kişiye özel hatta çok mahrem olan bazı bilgilerin, kötü ve kirli bazı amaçlar doğrultusunda birileri tarafından arşivlendikleri görülecektir.

büyük anavatan partisi, anayasa değişikliği paketinin, özellikle karanlık gizli oluşumların ve terör örgütlerinin vatandaşı fişlemesinin önüne geçebilecek sadece bu maddesi dolayısıyla bile referandumda evet diyecektir.

çünkü; herhangi bir vatandaş, kendisiyle ilgili bilgilerin hiç kimse tarafından bilinmemesini isteyebilir ki bu onun en doğal isteğidir!

ancak birileri, kendilerince yaptıkları bazı planlarla, onun bilgilerini alıp saklayabilir ve ilerde o kişiyi içinde hiç bulunmak istemediği bazı planlara konu edebilir o kişiyi bazı bilgiler dolayısıyla bazı haklarından mahrum edebilir ve onu ilgisiz olduğu bazı suçların sanığı haline getirebilirler. işte bu paket ile kişisel bilgiler korumaya alınmaktadır.

böyle bir maddeyi, ak parti değil de, chp, mhp ya da bdp hazırlamış olsaydı, ki maalesef bu partilerin böyle maddeyi hazırlayacak ufku yoktur!, bu gerçek büyük anavatan partisi için yine de değişmeyecekti.

büyük anavatan partisi, referandumda evet oyu kullanacaktır. çünkü büyük anavatan partisi, kişi bilgilerinin mahremiyetini, mahremiyetin de kutsal ve çiğnenmezliğini prensip edinmiştir.

ayrıca meclisteki oylama sürecinde, meclisteki oylamalara katılmayan ve buna rağmen bugün vatandaşı hayır oyu vermeye çağırarak meclisteki kendi tavrıyla çelişen chp’nin zorlama, çakma lideri kılıçdaroğlu ile…

12 eylül darbesiyle en fazla mağduriyeti yaşayan mhp’nin, 12 eylülün hesabını soracak pakete hayır diyerek kendi parti felsefeleriyle çelişmesine rağmen bahçeli’nin, sayın fethullah gülen hoca efendinin, referandum ile ilgili değerlendirmesini anl-ya-amayarak, yıllardır hiçbir şekilde türkiye’ye gel-e-mediği halde, kendisine gel kendin evet oy kullan diye ona cevap vermeleri ve siyasi sahanın dışındaki bir şahsiyetle polemiğe girmeleri, siyaset üretememenin acziyeti bir tarafa mecliste kendilerinin düştükleri çelişkiye ortak aramaktan başka bir şey değildir.

büyük anavatan partisi, sürecin başından itibaren ilkeli ve prensipli bir siyaset yürütmekte, süreçten kopmayarak, aynı tavır ve kararlılıkla ve aynı doğrultuda, hep özgürlük ve demokratikleşmeden yana olan tavrını sürdürmekte ona göre siyaset üretmekte ve ilkeleri doğrultusunda pakete destek olmaktadır.

büyük anavatan partisi, önce farklı sonra farklı bir söylemle değil, söylemini ve çizgisini değiştirmeden, gereksiz polemiklere girmeden yola devam etmektedir.

emanullah gündüz
genel başkan
büyük anavatan partisi

kaynak: büyük anavatan partisi