Orhan Yalçın Gültekin

Sevgili din gardaşlarım, necip milletimin necip insanları, ganmayın bu gomonist gavuruna!

Gomonizm öyle açıkça ortaya çıkmaz her daim. Bazı bazı kendini antigomonist olaraktan da gösterir; sağ gösterip sol vurur.

Antalya’da bir şeyler olmuş… Devletimiz ve dahi milletimiz elbirliğiyle bu nahoş vaziyetten çıkmanın yollarını tahkik etmiş, keşfetmiş, tatbik etmiş.

Bu antigomonist maskeli gomonist n’apıyor? İşi büyütüyor; vaziyeti ilan ederek bizi dünyanın gözünde güccük düşürüyor. Demek istiyor ki, bizi bir gara kış bile mahv û perişan idebilir.

Zamanında Yılmaz Güney nam gomonist de çıkmış, “Umut” deyu bir film imal etmiş; son Türk devleti ve milletinin bazı eksikliklerini izam ederekten bizi bütün beşeriyet nezdinde güçcük düşürmüştü. Gerçi memleketimizin uyanık evladları sayesinde o sene gomonizm gelmedi amma velakin az tahribat da yapmadı bu film.

Böyle şeyler her daim olur. İlân etmenin, milletimizin maneviyatını tahrib etmenin ne alemi var? Zarar trilyonları aşmış, diyor bir de utanmadan. Şimdi bir o gadder trilyon da gitti gider bu anti-propogandadan. Mübarek gurban bayramı arefesinde turizt neyin de gelmez artık. Gorkudan kimseler evinden cıkmaz. THY zarar eder, otellerimiz zarar eder, turizm şirketlerimiz zarar eder, eder de eder. Devletimiz vergi toplayamaz. Gavur parası yükseldikçe yükselir, fezaya gadder sıçrar. Sabi sübyan “mektebe gitmem” deyu figan eder; ebeveynlerin gözü yaşlı, ne halt edeceklerini bilemez, melul mahsun bakınır. Evropa İtilafı’ndan bir avrat arz-ı endam eder, “Siz daha Antalya’yı goruyamıyonuz; nasıl Evrapolı gabul edersiniz gendinizi”, der. Haydi bakalım dön başa.

Zaten bu gomonistler, ister böyle gizli gapaklı sütre gerisinden, ister aleni, bizi zaif düşürmek için her türlü fenalığı yapar.

Uyanık olun ey ehl-i iman.

Bknz. Erdinç Ergenç, Antalya’ya gomonizm gelmiş

19 ocak 2004 17:09:00