taylan özgür ve deniz gezmiş açıklaması

kardeşler

geçtiğimiz hafta 68’lilerin değerlerine, 68’li iki devrimciye -taylan özgür ve deniz gezmiş- gerçekten aşağılık iki ayrı saldırı yapıldı.

10 mayıs 2010 tarihli haber türk gazetesinin 22. sayfasında şengün kılıç hristidis ile gazeteci füsun saka’nın yaptığı bir röportajda, şengün kılıç hristidis tarafından, kemal kurdaş’a atfedilen bir ifade ile taylan özgür’e polis ajanı çamuru atıldı.

röportaj kemal kurdaş hakkında yazılan bir kitap üzerine kitabın yazarı şengün kılıç hristidis ile yapılmıştı. şengün kılıç hristidis röportajın son bölümünde sorulan bir soru üzerine, kemal kurdaş’ın abd elçisi komer’in arabasını yakan devrimcilerden taylan özgür için polis ajanı dediğini aktarıyordu.

şengün kılıç hristidis’in kemal kurdaş ile yaptığı söyleşiyi içeren kitabında ise böyle bir ifade yoktu. yazar, kemal kurdaş’ın bu suçlamasını kitabına almadığına göre, kurdaş’ın bu sözlerini ihtiva eden ses kaydını internete koyabilirdi. yapmadı.

diğer taraftan, şengün kılıç hristidis ile konuşan haber türk muhabiri füsun saka kitapta yazılı olmayan bu suçlamadan nasıl haberdar oldu da taylan özgür’ün ajanlığı ile ilgili çanak soruyu sordu.

kanımızca kitabın yazarı şengün kılıç hristidis bu sorunun sorulmasını haber türk muhabirinden istedi ve soruyu muhabire kendi verdi. genç muhabir de bu yemi bir lokmada yuttu.

biz 68’liler, yazar şengün kılıç hristidis’i aksini ispat etmediği sürece, kurdaş’ın arkasına sığınarak taylan özgür’e saldırmakla suçluyoruz. güya yazar bu sözleri savunmuyormuş. laf ola, beri gele.

yiğit enternasyonalist deniz gezmiş’e yapılan saldırıya gelince, deniz baykal’ın tosunları baykal’la deniz gezmiş’in resimleri basılı t-shirtlerini giyerek baykal’ın evinde nöbet tuttular, deniz gezmiş’i kalkan yaparak baykal’ı savunmaya giriştiler.

ne tarafından tutsak, elimizi boka bulayan bir eylem. iki ucu değil tümü boka bulanmış değnek. bu eylem 12 eylül anayasasını ve onu yapanları savunan baykal’la, deniz ve arkadaşlarını ve de 78 kuşağı devrimcilerini asan zihniyeti savunan milliyetçi yöneticiler ve de onların genç tosunları bu chp’li yeni yetmeler, tarih bilincinden yoksun bu kişiler baykal’la gezmiş’i yan yana getirebildiler.

12 eylül anayasasını, mevcut düzeni, bürokrasinin mutlak yöneticiliğini ölümüne savunan baykal’la, iki, üç, daha çok vietnam diye slogan atan, darağacında marksizm–leninizmi savunan, halkların kardeşliğini ve bağımsızlık mücadelesini yücelten deniz gezmiş’i yan yana getirme cüret ve terbiyesizliğini gösterdiler. emperyalizmin, kapitalizmin, burjuvazinin, bu çürümüş düzenin ve halklarımızı ezen atanmış ve seçilmiş yöneticilerin daha iyi bir savunusu tasarlanıp uygulanamazdı. bu gün bu görev chp’lilere düştü. her zamanki gibi emperyalizm, kapitalizm, burjuvazi ve kontrgerilla bugün bu pislikleri attı.

yarın sıra deniz gezmiş ve arkadaşlarına gelecek. gene muteber uşakları eli ile ne cevherler yumurtlayacaklar göreceğiz. korkuyorlar.

adına mete dural
17 mayıs 2010 açıklamasının fotoğrafları

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.