hale özgür kıyıcı

haleozgurkiyicigenelkurmay niye susuyor?

em. yrb. talat turhan’ı niye sorgulayamıyor?

1969’da üsteğmen, 1990’da üst düzey general olanlar niye susuyor?

sayın genelkurmay başkanımızı tv’lerde sürekli yanıt verirken görmeye alıştık. demek ki geleneklerde konuşmak varmış. taylan özgür’ün ailesi olarak bizler de terör mağduruyuz. üstelik iddia doğru ise devlet terörüne maruz kalmış bir aileyiz. benim annem de o analar gibi yüreği yanan bir anaydı. 12 martın-12 eylülün analarını nasıl yok sayabilirsiniz. bizleri mağdur eden bu devlet bunun hesabını vermeden nasıl hukuk devleti olduğunu iddia edebilir. “ben devletim öldürürüm- asarım-vururum” demekle bu günlere gelinmedi mi? kimsin sen çık artık ortaya!

kim olduğun konusu ortada ama, susup köşelerinde bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyen, ortalıkta aydınım diye arz-ı endam edenlerin eline esir düştük. bu esaretten kurtulmanın yollarını ararken, ilk önce bu çığırtkanların rant kapılarını, patron yalakalıklarını yüzlerine haykırmalıyız. haykırmalıyız da nasıl? tüm görsel-yazılı medya bunların elinde.

gençliğimde paraşüt bröveleri herkese verilmezdi. otomatik atlayışlar kolaydır. esas deklanşörü ne zaman çekeceğini bilmek marifettir. ineceğin yeri kendin belirlersin. rüzgar önemlidir yelken gibi. deklanşörün zamanlamasını doğru zamanda yapmazsan seni alır götürür paraşüt. veya çakılırsın akrobasi yapayım derken. güzel bir spordur paraşüt.

bu arz-ı endam eden zavallılar; otomatik atlayıştan başkasını öğrenememişler. uçağın bordasına bağlı kalmışlar. ne keyiflidir o deklanşörü çekmek. sen belirlersin her şeyi.

o deklanşörü çekmeyi beceremezsen bir alman bankası gelir seni de satın alır. büyük medya patronu seni de pazarlar. yiyin beyler yiyin aksırıncaya-tıksırıncaya kadar yiyin. tarihe cüzdanlarınızın nasıl kabarık olduğuyla geçeceksiniz. artık yaşınızı-başınızı da aldınız tansiyon-damar tıkanıklığı da mı yok sizlerde.. hrant dink ile yazıp çizdiklerinize kim inanır sanıyorsunuz. trend şimdi bu.. ateş düştüğü yeri yakıyor. dink ailesi acısıyla baş başa kaldığında o yürek acısının ne olduğunu bilemezsiniz.

mto04.jpggelelim kardeşim taylan özgür’ü öldürdüğü iddia edilen üst düzey paşaya.

cesaret edip bu üst düzey generalin kim olduğunu bile soramıyorsunuz. biraz cesaret!!!

şemdin’ lide hâkim-savcıların evlerine bomba attıran altay tokat paşaya “onur” davası açan genelkurmayın em. yrb., kontr-gerilla uzmanı, istihbaratçı talat turhan’a neden hesap soramadığını hiç mi merak etmiyorsunuz. yoksa birileri size susun köşenizde oturun mu diyor. yeni bir andıç da sizin için hazırlanır mı diyor. yoksa özel bir statüye mi sahipsiniz. militarizm çığırtkanlığı yapmaktan sesiniz kısılmadı mı? o tezkere geçtikten sonra kaç evladımızın öleceğini bilmeden mi yazıyorsunuz bu yazıları. hadi gidin çarpışmaya. veya varsa çocuklarınızı gönderin. ölen mehmetlerin sosyo-ekonomik yapısı ortada… çocuklarının ayağında çorap yok.

bu yazıyı genelkurmaya ve “aydın”larımıza da göndereceğim. ha.. unutmadan söyleyeyim yüreğiniz yetiyorsa “bu derinlikte olanlardan biri benim” diyerek çıkın ortaya. her şey vatan için diye koşturmayın. ama nerde sizde o yürek.. sizler gibi olanlar ancak kaçak döğüşür ve arkadan kahpece vurmayı becerir.

zavallılar.

hale özgür kıyıcı

26 ocak 2008