referandum ve bağımsız türkiye partisi

var gücümüzle ‘hayır’ diyelim

halkın arzu ettiği milli anayasa’nın ancak bağımsız türkiye partisi iktidarıyla mümkün olabileceğini ifade eden prof. dr. haydar baş vatandaşlara 12 eylül’de yapılacak referandumda “var gücümüzle ‘hayır’ diyelim” çağrısında bulundu.

bağımsız türkiye partisi (btp) genel başkanı prof. dr. haydar baş yurt turuna kayseri’yle devam etti. kayseri’nin şirin ilçelerinden talas’ta düzenlenen programa katılan prof. dr. haydar baş konuşmasında türkiye üzerine oynanan küresel oyunlara dikkat çekti. okyanusun ötesinin “türkiye’de muazzam yer altı kaynakları var. bütün bu kaynakların benim elime geçmesi lazım” diye planlar kurduğunu söyleyen prof. dr. haydar baş, türkiye’yi yöneten siyasilerin tehdit algılamasının tarihi gerçeklerle örtüşmediğini dile getirdi. konuşmasında anayasa referandumu konusunda da açıklamalarda bulunan prof. dr. baş, “hayır’la kalmanızı, hayırla yaşamanızı istiyorum” sözleriyle vatandaşlardan 12 eylül’de yapılacak referandumda ‘hayır’ oyu vermelerini istedi.

batı şark projesi’nde pes etmedi

batı dünyasının türkleri anadolu coğrafyasından çıkarma emelinden hiçbir zaman vazgeçmediğini dile getiren btp genel başkanı prof. dr. haydar baş, “geçmişte şark projesi olan bu plan yeni adlar altında günümüzde de en sinsi şekilde devam ediyor” dedi. prof. dr. baş şöyle konuştu: “afrika’yı yediler, asya’yı ve uzakdoğu’yu yediler. bunlar doymuyorlar ye babam ye… şimdi bunların gözleri türkiye’de haberiniz olsun. türkiye’yi yiyecekler. nasıl yiyecekler? evvelden beri malumunuz bu coğrafyadan bizleri çıkarıp kendilerinin burayı işgal etmesi için birçok savaşlar yaptılar. şark projesi’yle beraber burasını bizim elimizden almaya çalıştılar. ama yüce milletimiz tarihin hiçbir döneminde buna müsaade etmedi. fakat o gün savaşla yapamadıklarını şimdi barış zemininde yapmaya çalışıyorlar. avrupa birliği ve amerika, kim bunlar biliyor musunuz? zamanında şu ülkeyi işgal etmek isteyen adamlar. onların dedeleri çanakkale’de, inönü’de dumlupınar ve sakarya’da ülkemizi işgal edip, elimizden bu vatanı almak isteyen adamlardı. akdeniz’den, ege’den karadeniz’den gelen işgal güçleriyle beraber bu ülkeyi işgal edenlerdi.”

tehditler unutturuldu

türkiye’yi yönetenlerin tehdit algılamasının tarihi gerçeklerle örtüşmediğini söyleyen prof. dr. haydar baş konuşmasını şöyle sürdürdü: “bakınız, kış şartlarında akçaabat’ın kurtuluşu, trabzon’un kurtuluşu, rize, artvin ve erzurum’un kurtuluşunun yıl dönümleri her yıl kutlanıyor. bu illerimiz işte o bahsettiğimiz işgallerden kurtuldular. kimin işgalinden kurtuldular? bugün beraberiz dediğimiz insanların işgalinden biz kurtulduk. şimdi barış zamanında öyle bir ortam oluşturdular ki, millet olarak biz bu tehditleri unuttuk. sanki bu insanlar bizim ezeli dostlarımız, bunlarla kardeş olmamız şart, din beraberliğimiz var, maneviyat ve kültür beraberliğimiz var, siyaset beraberliğimiz var diye inanarak bunu hayata geçirmek isteyen bir zümre başımıza geldi. bunlar tarihi, siyasi, kültürel ve manevi derinliği olmayan maalesef yozlaşmış bir anlayışın vücuda getirdiği bir anlayıştır.

‘dört dörtlük anayasa’yı biz yaparız’

anayasa referandumu gündemine de değinen bağımsız türkiye partisi genel başkanı prof. dr. haydar baş şunları söyledi: “millet ‘açım’ diyor. lütfen bana iş bul, benim karnımı doyur, ben senden bunu istiyorum. bırak tiyatro oynamayı, diyor. iyi bir anayasa bütün milletin mutabakatını temin eden, her türlü kesimin ihtiyacına cevap veren, can emniyetini, namus, mal, seyahat, eğitim, geçim emniyetini, din ve vicdan emniyetini teminat altına alan dört dörtlük bir anayasa istiyor musunuz? iyi bilin ki böyle bir anayasa ancak bağımsız türkiye partisi iktidarı döneminde, haydar hoca’yla beraber vücut bulacaktır. bundan kuşkunuz olmasın.”

hayır, demeye var mısınız?

halkın arzu ettiği milli anayasa’nın ancak bağımsız türkiye partisi iktidarıyla mümkün olabileceğini ifade eden prof. dr. haydar baş vatandaşlardan 12 eylül’de yapılacak referandumda ‘hayır’ oyu vermelerini istedi. btp genel başkanı şunları söyledi: “oyun şu anayasa’yla beraber bir yolunu bulup istediklerine bunu aktarma oyunudur. onun için var gücümüzle hayır demeye var mısınız? yüce milletime sesleniyorum, sakın ha öyle gelirler senin önünde ağlarlar, bunlar tiyatrocudur sakın inanma. öyle ağlarlar ki, sen de bunların çok şeyini kaybettiğini sanarsın. hayır’la kalmanızı, hayırla yaşamanızı cenab–ı hak’tan niyaz ediyorum.”

haydar baş
genel başkan
bağımsız türkiye partisi

kaynak: bağımsız türkiye partisi
http://www.btp.org.tr/index.php?sayfa=icsayfa&sirano=2108

“referandum ve bağımsız türkiye partisi” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.