ulaş bardakçı ankara’da mezarı başında anıldı

ulas-anma19 şubat 1972’de istanbul arnavutköy’de kaldığı evde polis tarafından katledilen türkiye halk kurtuluş partisi cephesi (thkp-c) ve devrimci gençlik (dev-genç) önderi ulaş bardakçı, bugün ankara’da mezarı başında anıldı.

devrimci 78’liler federasyonu ve 68’liler dayanışma derneği’nin çağrısı üzerine saat: 12.30’da karşıyaka mezarlığı 2. kapıda buluşan kitle, ulaş bardakçı’nın mezarına kadar yürüdü. mezarı başında önce ulaş bardakçı ve devrim şehitleri için bir dakika saygı duruşunda bulunuldu. saygı duruşunun ardından ortak konuşma metnini, devrimci 78’liler federasyonu başkanı ruşen sümbüloğlu okudu.

ankara’nın soğuk bir kış gününde, yağan sulu kar altında gerçekleşen yürüyüş ve anma sırasında, “mahir hüseyin ulaş, kurtuluşa kadar savaş”, “devrim şehitleri ölümsüzdür”, “yaşasın devrim ve sosyalizm”, “gün gelecek devran dönecek, darbeciler halka hesap verecek” sloganları yoğun olarak atıldı.

anmaya; halkevleri, özgürlük ve dayanışma partisi, devrimci hareket, sosyalist demokrasi partisi ve sosyalist parti/dev-lis katıldı. yaklaşık 90 dakika süren anmaya 700 kişi civarında katılım oldu.

kaynak: devrimci 78’liler federasyonu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.