referandum ve demokrat parti

“akp, ‘açılım’ı, referandumla millete onaylatmak istiyor”

“sayın başbakan, 30 temmuz’da, balıkesir’de yaptığı konuşmada, “bu ülkede terör bizim iktidardan çekilmemizle bitiyorsa, biz çekiliriz.” şeklinde bir beyanda bulunmuş. kendileri çekilse de, çekilmese de, aziz milletimiz onları ilk genel seçimde ülke yönetiminden çekecektir.”

(dp basın merkezi – 31 temmuz 2010) – başkan hüsamettin cindoruk, ‘demokratik açılım’la birlikte başgösteren ve son dönemlerde tırmanışa geçen terör olayları nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, “akp, ‘açılım’ı referandumla millete onaylatmak istiyor.” dedi. cindoruk’un bu konudaki demeci şöyle:

“ülkemize kurulmuş en büyük tuzaklardan biri olan, dışardan ısmarlama ‘açılım’ siyaseti, içine düştüğümüz bugünkü tablonun başlıca sorumlusudur.

akp hükümeti, türkiye’yi geri dönülmez bir ayrışma noktasına doğru götürmekte olan bu yanlış politikadan, ilk derslerini alıp, sür’atle vazgeçeceği yerde, akıl almaz bir inatla aynı çizgide direniyor.

öyle ki, akp, olup bitenler karşısında ‘açılım’la başlayan süreci gözden geçirip, samimi bir özeleştiri yapacağı yerde, her türlü anlayış ve mantık ölçülerini yitirmiş olarak, meydana gelen olaylardan, ‘açılım’ı eleştirenleri sorumlu gösterebiliyor.

bu davranış hiç kuşku yok ki, bir yönüyle açık bir basiretsizlik, diğer yönüyle ise tipik bir akp kurnazlığı ve vurdumduymazlığıdır.

ne dehşet verici bir siyaset cambazlığıdır ki, bu açık gerçeklere rağmen akp, ‘açılımcı’ yandaşlarını da arkasına almış, ‘açılım’ faciasından bir ‘evet’ başarısı üretmeye çabalamaktadır.

sayın başbakan, 30 temmuz’da, balıkesir’de yaptığı konuşmada, “bu ülkede terör bizim iktidardan çekilmemizle bitiyorsa, biz çekiliriz.” şeklinde bir beyanda bulunmuş. kendileri çekilse de, çekilmese de, aziz milletimiz onları ilk genel seçimde ülke yönetiminden çekecektir.
bütün bunlara rağmen, çok açık bir biçimde görülmektedir ki, akp, milletimize ‘açılım’ı, referandumda çıkacak ‘evet’lerle onaylatmak istemektedir.

hem ‘açılım’ siyasetinden dolayı aklanmak, hem de yeni ‘açılım’lar için milletten onay almak, akp’nin referandumdan beklentisidir.

oysa milletimiz, o engin sağduyusu ve derin sezgi ve kavrayışıyla, gerçekleri tüm çıplaklığıyla görmekte, akp’ye, ‘açılım’a, kutuplaşma ve ayrışmaya ‘hayır’ demek için, 12 eylül 2010 pazar gününü dört gözle beklemektedir.

biz de vatanperver türk milletinin bu duygularına katılarak, ‘hayır’ diyerek, türkiye’ni kurtar!’ diyoruz.”

kaynak: demokrat parti

“referandum ve demokrat parti” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.